| Availability: | |
|---|---|
NTLT004
Economical
High Efficiency
Comes with superior energy efficacy of up to 120LM/W, essential for producing sufficient lighting while saving power consumption. Besides, it's provided with 350 degree rotation and 90 degree tilt that allows for flexible pan/tilt locking for free positioning of light fittings and delivering ideal illumination of targeted objects.
| Technical information | |
|---|---|
| Model: | NTLT004 |
| Power: | 20/30/40/50W |
| Luminaire Efficacy: | 120 LM/W |
| CRI: | >90 |
| Input Voltage: | AC220-240V / 100-240V |
| Optics: | reflector or lens |
| Beam angle: | 15° / 24° / 36° / 60 ° |
| Dimming: | Dali / 0-10V / Triac |
| CCT: | 3000K/4000K/5000K |
| Color: | White/Black |
| UGR: | <19 |
| High colour consistency: | < 3 SDCM |
| LED life time: | >50000h - L80 - B20 (Ta °C) |
| Size: | D1: Ø 65 mm D2: Ø 83 mm D3: Ø 95 mm D4: Ø 105 mm |
Appliance
Extruded aluminium body.
Polyester powder paint resistant to UV rays.
Reflector made of engineering plastic metalized in high-vacuum or PMMA lenses.
3 phase Track system installation.
Engineering plastic track adaptor.
Service
Dialux simulation.
Fast repsonse to match your project planing.
Well equipped test center.
100% fast response rate, don’t hesitate to contact us if you have any inquires!
