| Availability: | |
|---|---|
NTLD005
NTLD005
Low UGR recessed wall washing
Private and unique designed mold , ultra anti-glare design, UGR<13 meets all your requirements for high end projects.
| Technical information | |
|---|---|
| Model: | NTLD005 |
| Power: | Various Options |
| Luminaire Efficacy: | 90 LM/W |
| CRI: | >80 & 90 |
| Input Voltage: | AC220-240V / 100-240V |
| Optics: | 55 ° |
| Dimming: | Dali / 0-10V / Triac |
| CCT: | 3000K/4000K/5000K |
| Color: | White/Black |
| UGR: | <13 |
| Reflector Color: | Metal black, Sliver & Gloden |
| High colour consistency: | < 3 SDCM |
| LED life time: | >50000h - L80 - B20 (Ta °C) |
| Power | Cut-out/mm | Size(D×H)/mm | |||||||||||||||||||
| 12W | Φ75 | Φ85×53 | |||||||||||||||||||
| 20W | Φ95 | Φ105×63 | |||||||||||||||||||
| 30W | Φ120 | Φ130×70 | |||||||||||||||||||
| 35W | Φ145 | Φ153×83 | |||||||||||||||||||
| 45W | Φ170 | Φ190×95 | |||||||||||||||||||
Appliance
Die-cast aluminium body.
Polyester powder paint resistant to UV rays.
Reflector made of engineering plastic metalized in high-vacuum or PMMA lenses.
Wall recessed installation.
Service
Dialux simulation.
Fast repsonse to match your project planing.
Well equipped test center.
100% fast response rate, don’t hesitate to contact us if you have any inquires!
