| Availability: | |
|---|---|
NTLM005
NTLM005
Mini Series, Small Body Provide Big Energy.
| Technical information | |
|---|---|
| Model: | NTLM005 |
| Power: | 3W |
| CRI: | >80 & 90 |
| Input Voltage: | AC220-240V / 100-240V |
| Optics: | 15°25°40° |
| Dimming: | Dali / 0-10V / Triac |
| CCT: | 3000K/4000K/5000K |
| Color: | White/Black |
| UGR: | <19 |
| IP: | 20 |
| High colour consistency: | < 3 SDCM |
| LED life time: | >50000h - L80 - B20 (Ta °C) |
| Power | Cut-out/mm | Size(D×H)/mm | |||||||||||||||||||
| 3W | Φ35*35 | 45*45*27mm | |||||||||||||||||||

Appliance
Die-cast aluminium body.
Polyester powder paint resistant to UV rays.
Reflector made of engineering plastic metalized in high-vacuum with gloden, black and sliver color for options.
Recess installation.
Suitable for indoor projects.
Service
Dialux simulation.
Fast repsonse to match your project planing.
Well equipped test center.
100% fast response rate, don’t hesitate to contact us if you have any inquires!
