Mini Series, Small Body Provide Big Energy.
| Technical information |
|
|---|
| Model: | NTLM006 |
|---|
| Power: | 7/15/20W |
|---|
| CRI: | >80 & 90 |
|---|
| Input Voltage: | AC220-240V / 100-240V |
|---|
| Optics: | 15°/24°/38°/45°/60° |
|---|
| Dimming: | Dali / 0-10V / Triac |
|---|
| CCT: | 3000K/4000K/5000K |
|---|
| Color: | White/Black |
|---|
| UGR: | <19 |
|---|
| IP: | 20 |
|---|
| High colour consistency: | < 3 SDCM |
|---|
| LED life time: | >50000h - L80 - B20 (Ta °C) |
|---|
| Power | Size(D×H)/mm |
| 7W | φ56 x 115mm |
| 15W | φ79.5 x 165mm |
20W
| φ99.5 x 198.5mm |
Appliance
Die-cast aluminium body.
Polyester powder paint resistant to UV rays.
Reflector made of engineering plastic metalized in high-vacuum with gloden, black and sliver color for options.
Installation
Service
trimless downlights
trimless recessed lights
led downlight retrofit